Služby v NDT

V tomto oboru naše zkušenosti sahají nejdále a to do roku 1986, kdy se ve SVÚM opravovali první NDT ultrazvukové defektoskopy firmy Krautkraemer,průmyslové rentgeny firmy Seifert,průmyslové magnetizéry firmy Tiede a izotopové kryty firmy Sauerwein. Někteří z Vás vzpomenou na přístroje typu DM1,DM2,DM3,USM2,USL32,USL35,USIP11 (vše Krautkraemer) a někteří je dodnes používají a to i naší zásluhou, protože tyto přístroje čas od času opravujeme.

Během své dlouhodobé servisní činnosti jsme se setkali i s přístroji jiných firem a značek např.Andrex a Trakis(RTG),Deutch a Starmans (UZ), Elma a Tesla Vráble (UZ čističky).

V roce 1997 jsme při NDT výstavě v polském Zakopaném navázali spolupráci s anglickým výrobcem nedestruktivních prostředků pro kapilární,magnetickou a ultrazvukovou kontrolu materiálu. Na český a slovenský trh jsme uvedli do povědomí ndt veřejnosti značky CHECKMOR,BRITEMOR,SUPRAMOR a LUMOR. Tyto prostředky jsou určeny i pro leteckou výrobu a jsou uvedeny mj. v AMS 2644.

V roce 1997 jsme začali s výrobou "studených" negatoskopů STAR 1024 (1028), které se osvědčily svým bezporuchovým provozem a dodnes jsou využívány na mnoha ndt pracovištích v ČR.V roce 2001 jsme začali instalovat své první stacionární UV lampy malých rozměrů s hliníkovým pláštěm pro lepší chlazení. Tím jsme dosáhli prodloužení životnosti světelného zdroje typ STAR 400. S ohledem na snížení ceny zařízení byla rok poté uvedena na trh verze STAR 400E s dvojitým pláštěm. Ve stejné době se začal prodávat i typ oplachové UV lampy typ STAR 820.  
  kontakt na správce www.ndt-nt.cz Development by www.net-base.cz